МОЗ України провело опитування лікарської спільноти про книги, які вони радять прочитати колегам. Публікуємо підбірку книг, які найчастіше рекомендували практикуючі лікарі.

 

Основи патології за Роббінсом: у 2 томах. Віней Кумар, Абул К. Аббас, Джон К. Астер.

Серія медичних видань Роббінса і Котрана дає уявлення про сучасне розуміння патогенезу більшості захворювань. Додатковою перевагою книги є те, що нещодавно її було перевидано  українською.

 

Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга. Генрі Марш

Відомий нейрохірург Генрі Марш підбиває підсумки своєї сорокарічної лікарської кар’єри. У книзі він описує випадки з хірургічної практики у Британії, Непалі та Україні, розмірковує про сутність роботи лікаря, питання чесності і визнання своїх помилок.

 

Останні 100 днів. Крістофер Гітченс (Mortality. Christopher Hitchens)

Редактор журналу Крістофер Гітченс описує свою боротьбу з раком стравоходу. Ця книга, на думку лікарів, допомагає зрозуміти відчуття смертельно хворих пацієнтів.

 

IBCC. Internet book of critical care medicine. Josh Farkas 

(https://emcrit.org/ibcc/toc/)

Це книга-блог з медицини невідкладних станів, що містить лінки на детальніші джерела. Вона не претендує на вичерпність, але постійно оновлюється і безкоштовна. 

 

Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта. Ірвін Ялом

Ірвін Ялом — американський психолог, психіатр автор науково-популярних книжок. У цій книзі він розповідає історії кількох своїх пацієнтів різного віку і статі, пошук особливого підходу до кожного з них, нові методи терапії, психологічні бар’єри і постійну роботу над помилками. 

       Колектив бібліотеки висловлює щирі слова подяки деканам, завідувачам кафедр, викладачам та лаборантам кафедр, співробітникам АГЧ, які  відгукнулись на прохання ректорату та проявили співчуття, надали допомогу, відвели приміщення, а також нашим добровільним  помічникам – студентам, які, протягом тижня, в складних умовах після ворожого удару в корпус № 5, допомагали евакуювати книжковий фонд, обладнання, меблі тощо.  Особливо дякуємо студентам, які переносили важкі стелажі з четвертого поверху:

       Бурковському Єгору, Зиблому Івану, Красновському  Святославу, Образцову Артему, Очковському Роману, Родинському Роману, та іншім. Дякуємо за ваші зусилля та витрачений час.

       Щиро дякуємо дівчатам – вони  опанували частину бібліотечної роботи: турботливо переносили книжки, організовували роботу студентів-помічників, навчилися розставляти книги  на полицях за дисциплінами, дізналися,  що таке «кладки» та «колодці». 

Світ тримається на небайдужих людях, завжди  готових прийти на допомогу.

З вдячністю чекаємо всіх вас  в бібліотеці університету.