Бібліотека ДМА рекомендує долучитися до безкоштовних квітневих вебінарів на Clarivate Analytics.

Реєстрацію уже відкрито.

3 квітня

Тема: «Наукова комунікація в цифрову епоху». Вирішуємо тести разом.

Анотація: Запрошую слухачів курсу «Наукова комунікація в цифрову епоху».  https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:UKMA+SCDA101+2020_T1/about для обговорення 3 и 4 тижня і визначення алгоритму вирішення завдань.

Уточнимо визначення показників h-index і як його розрахувати, impact factor, класичний та 5 річний, індекс оперативності. Знайдемо скільки видань певної країни в певному році мали impact factor і яким він був, яка кількість видань з impact factor є для обраних категорій. Розрахуємо кількість статей для групи науковців або установи за Web of Science Core Collection. Розберемо помилки яких припускаються при пошуку та аналізу інформації у Web of Science Core Collection та додаткових базах на платформі. Визначимо як знайти для заданої теми найцитованіші роботи, установи, що виконали більше робіт, видання, що друкують певною мовою.

Час та реєстрація 11:00 – 11:45 https://bit.ly/2w6LXmm

Час та реєстрація 16:15-17:00  https://bit.ly/2R6Ldou

 

9 квітня

Тема: Что мы знаем о коронавирусах: источники научной информации

Анотація: Публикации по коронавирусам и коронавирусным инфекциям в ведущих научных журналах мира, входящих в базы данных на международной платформе Web of Science: Web of Science Core Collection, Medline, Russian Science Citation Index, Data Citation Index. Поиск наиболее влиятельных публикаций, авторов и научных организаций. Доступ к полному тексту публикаций. Анализ журналов в области вирусологии с помощью отчетов по цитируемости научных журналов Journal Citation Reports. Информация о коронавирусах в биомедицинских ресурсах Clarivate. Работа в режиме самоизоляции – возможности удаленного доступа к информационным ресурсам.
N
.B. Вебінар російською мовою

Час та реєстрація 9 апреля, 10:00-11:00 проводит Валентин Богоров и  Ирина Тихонкова, к.б.н. https://bit.ly/2R4a10i

Час та реєстрація 9 апреля, 14:00-15:00 проводит Валентин Богоров и  Ирина Тихонкова, к.б.н. https://bit.ly/3bOLRPD

 

 

10 квітня

Тема: Ошибки, которых можно избежать при написании статьи

Все частіше ви запитуєте у нас про плагіат, припустимі відсотки запозичень, основи академічної етики. Пропонуємо долучитися до вебінару, організованого спільного з компанією Антиплагіат.
Программа

Тема: Неформат или за что отклонили статью.

Статья как атомная единица научной коммуникации. Структура статьи, форматы оформления публикаций. Референс-менеджер EndNote. Основы академической этики. Публикационный процесс и его участники. Их права и обязанности. Что я могу делать со своей статьей после публикации. Преступление и наказание в академической среде.

Лектор: Ирина Тихонкова, к.б.н.

Тема: Система Антиплагиат: оценка правомерности заимствований в текстах научных публикаций

Проблема «copy-paste» в научных публикациях. Как работает система «Антиплагиат». Требования научных журналов к оригинальности рукописей: формальный и неформальный подход. Проблема самоцитирования в научных публикациях. Можно ли обмануть «Антиплагиат»

Лектор: Ольга Беленькая

N.B. Вебінар російською мовою

10 апреля, 10:00-11:30 https://bit.ly/2w8gzEb

10 апреля, 14:00-15:30 https://bit.ly/2V8N25R

 

 

Серія: Ресурси Web of Science Group для успішної наукової діяльності

Слухачі, що відвідають більше 90% часу кожного з трьох вебінарів серії отримують сертифікат учасника. При реєстрації вказуйте одну і ту саму електронну пошту.

 

21 квітня 16:15-17:15

Тема: Джерела наукової інформації: що ми знаємо про коронавіруси.

Анотація: Публікації про коронавіруси та захворювання що ними викликаються у провідних наукових журналах світу, які проіндексовані на платформі Web of Science в базах Web of Science Core Collection, Medline, Data Citation Index. Мережа цитувань та пов'язані записи. Пошук найвпливовіших публікацій, авторів, наукових організацій. Доступ до повного тексту публікацій. Аналіз журналів в галузі вірусологія за Journal Citation Reports. Робота в режимі карантину - можливості віддаленого доступу до інформаційних ресурсів. Відповіді на Ваші запитання

Реєстрація: https://bit.ly/2wVuHAX

 

22 квітня 16:15-17:15

Тема: Можливості ресурсів Web of Science Group Clarivate Analytics для успішної грантової заявки

Анотація: З 2008 року з публікацій до Web of Science Core Collection додається інформація про грантову підтримку. Які можливості для науковця дають ці дані, як знайти якими фондами підтримувалися аналогічні дослідження, на яких дослідженнях фокусується певний фонд та чи мали українські науковці успішні грантові заявки. Зупинимося на процедурі оцінювання грантових заявок. Повторимо як знайти літературу, видання, впливових науковців, проаналізувати інформацію та знайти фінансування і оцінити власні шанси за допомогою платформи Web of Science. Уточнимо як створити та підтримувати у актуальному стані авторські профілі ORCID, Publons. Відповіді на Ваші запитання

Реєстрація: https://bit.ly/39DQ7je

 

23 квітня 16:15-17:15

Тема: Публікації у виданнях, що індексуються у Web of Science: міфи та реальність

Анотація: Критерії якості наукових видань. Бізнес-моделі видання. Пошук видання з безкоштовною публікацією. Публікаційний процес. Структура статті. Оформлення рукописів за форматом журналу. Робота з EndNote. Рецензування. Причини відхилення статей. Розповсюдження публікації. Що недопустимо в науковій комунікації. Підбір та перевірка індексації видання у Web of Science. Відповіді на Ваші запитання.

Реєстрація https://bit.ly/2JwtWB3

 

14-29 квітня стандартні серії вебінарів російською мовою розклад на https://clarivate.ru/webinars ЗВЕРНІТЬ УВАГУ на вебінар у другій серії про відбір видань до Web of Science.

Біль детальну інформацію можно знайти на сайті Clarivate Analytics.

       Колектив бібліотеки висловлює щирі слова подяки деканам, завідувачам кафедр, викладачам та лаборантам кафедр, співробітникам АГЧ, які  відгукнулись на прохання ректорату та проявили співчуття, надали допомогу, відвели приміщення, а також нашим добровільним  помічникам – студентам, які, протягом тижня, в складних умовах після ворожого удару в корпус № 5, допомагали евакуювати книжковий фонд, обладнання, меблі тощо.  Особливо дякуємо студентам, які переносили важкі стелажі з четвертого поверху:

       Бурковському Єгору, Зиблому Івану, Красновському  Святославу, Образцову Артему, Очковському Роману, Родинському Роману, та іншім. Дякуємо за ваші зусилля та витрачений час.

       Щиро дякуємо дівчатам – вони  опанували частину бібліотечної роботи: турботливо переносили книжки, організовували роботу студентів-помічників, навчилися розставляти книги  на полицях за дисциплінами, дізналися,  що таке «кладки» та «колодці». 

Світ тримається на небайдужих людях, завжди  готових прийти на допомогу.

З вдячністю чекаємо всіх вас  в бібліотеці університету.